Zamanda geriye doğru yolculuk yapmanın en kısa yolu tarih okumaktır

 

 

Türkoloji Linkleri

Türkologların siteleri

Abone olunabilecek haberleşme grupları adresleri

 

Azerbaycan www.azeri.com

http://www.lmp.ucla.edu/profiles/profa03.htm

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü

Harvard Üniversitesi Orta Asya Çalışmaları Forumu http://www.fas.harvard.edu/~centasia/

Kırgız Ulusal Kütüphanesi http://freenet.bishkek.su/institut/nlkr.html

Kırgızistan Tarihi, folkloru http://freenet.bishkek.su/kyrgyzstan/index.html

Kırım Tatarları’nın Dili, kültürü http://www.euronet.nl/users/sota/krlang.htm

Kırım şehirleri http://www.euronet.nl/users/sota/cities.html

Kuzey Amerika Orta Doğu Araştırmaları Kurumu (Arizona) http://www.mesa.arizona.edu

Orta Asya cumhuriyetleri / halklarıyla ilgili adresler için http://www.khazaria.com/turkic/

19. yy. Özbek ve Türkmen giysileri http://www.siue.edu/COSTUMES/PLATE113AX.HTML

Şikago Üniversitesi Doğu Enstitüsü: http://www-oi.uchicago.edu/OI/default.html

Tarih Vakfı: www.tarihvakfi.org.tr

Türkistan ve Azerbaycan Araştırmaları Merkezi (Kısa adı SOTA olan merkeze ulaşabilmek için): http://www.turkiye.net/sota/sota.html

Oğuz grubu lehçeleri sayfası için http://www.turkiye.net/sota/oguz.html                                                 

Kıpçak grubu lehçeleri sayfası için  http://www.turkiye.net/sota/step.html

Ural bölgesi lehçeleri sayfası için  http://www.turkiye.net/sota/ural.html

Tokyo Üniversitesi Asya-Pasifik Dilleri Enstitüsü http://www.tooyoo.l.u-tokyo.ac.jp/

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı http://www.turan.org

Türk Dünyası (Yankı Pürsün) http://www.rz.uni-frankfurt.de/~puersuen/turan.htm

Türkmen dili http://www.lmp.ucla.edu/profiles/proft05.htm     

Uluslararası Türkmen sayfası http://www.turkmens.com

Türkmenistan ve Türkmenler'le ilgili tüm siteler :

Türkiye Kırgızistan Manas Üniversitesi: http://oidb.manas.kg

www.asgabat.com

www.ahalteke.net

www.magtymguly.com

www.turkmenpop.com

www.turkolojibosna.com

www.dutar.com

 

TÜRKOLOGLARIN ADRESLERİ

A.Fuat Bilkan: afbilkan@fatih.edu.tr

Abdülkerim Abdülkadiroğlu (Prof.Dr.):  abdulkadir@gef.gazi.edu.tr

Agnés Kefeli: Agnes.Kefeli@asu.edu  (Arizona)

Ahmet Buran (Prof.Dr.): aburan@firat.edu.tr

Ali Akar (Dr.): akar@mu.edu.tr

Ali Püsküllüoğlu: alipuskulluoglu@hotmail.com 

Ali Tan: alitan@cu.edu.tr

Armin Bassarak (Prof.Dr.): bassarak@snafu.de (Halle)

Arpad Berta: berta@hung.u-szeged.hu (Szeged)

Aysu Ata (Doç.Dr.): ata@humanitp.ankara.edu.tr

Cemal Kurnaz (Prof.Dr.): cekurnaz@gef.gazi.edu.tr

Cengiz Aydemir: caydemir@balikesir.edu.tr  (Balıkesir)

Christoph Herzog: christoph.herzog@urz.uni-heidelberg.de  (Heidelberg)

Claudia Roemer (Prof.Dr.): Claudia.Roemer@univie.ac.at  (Viyana)

Çiğdem Balım: cigdem.balim@man.ac.uk (Manchester)

Edwin Pulleyblank (Prof.): edwin@interchange.ubc.ca  (Vancouver-Kanada)

Efrasiyap Gemalmaz (Prof.Dr.): efras@ttnet.net.tr  (Erzurum)

Emel Huber: emel.huber@uni-essen.de  (Essen)

Emine Gürsoy Naskali (Prof.Dr.): naskali@turk.net

Erhan Aydın (Doç.Dr.): erhana@erciyes.edu.tr

Erika Gilson (Prof.Dr.): ehgilson@princeton.edu

Erman Artun (Prof.Dr.): erartun@mail.cu.edu.tr

Ertuğrul Aydın: ertugrul.aydin@emu.edu.tr (Gazimagusa)

Esma Şimşek: esimsek@firat.edu.tr

Eva Csato-Johanson: johanson@mail.uni.mainz.de  (Mainz)

Gonca Gökalp Alparslan: ggonca@hacettepe.edu.tr

Gürer Gülsevin (Prof.Dr.): gurer_gulsevin@yahoo.com

Günay Karaağaç (Prof.Dr.): gkaraagac@hotmail.com  (Girne)

György Kara: gkara@indiana.edu  (Indiana)

Heidi Stein: hstein@mail.uni-mainz.de  (Mainz)

Halil Ersoylu (Prof. Dr.): hersoylu@fened.msu.edu.tr  (İstanbul)

Hamdi Güleç: hagulec@comu.edu.tr  (Çanakkale)

İngeborg Baldauf: ingeborg.baldauf@rz.hu-berlin.de (Berlin)

İsmet Cemiloğlu (Prof.Dr.): iscemil@gazi.edu.tr

Juten Oda: juten@tcp-ip.or.jp  (Tokyo)

Jürgen Paul: paul@orientphil.uni-halle.de  (Halle)

Kadir Atlansoy: kadir.atlansoy@emu.edu.tr (Gazimagusa)

Klaus Kreiser (Prof.Dr. Bamberg Ünv.): http://www.uni-bamberg.de/~ba4ts1/dozenten/kreiser.htm

Leyla Karahan (Prof.Dr.): karahan@gazi.edu.tr

Matthias Kappler: M.Kappler@em.uni-frankfurt.de  (Frankfurt)

Mehmet Aydın: mehmeta@omu.edu.tr  (Samsun)

Metin Karaörs (Prof.Dr.): mkaraors@erciyes.edu.tr

Mevlüt Gültekin: mevlutgultekin@yahoo.com  (Niğde)

Muammer Gürbüz: mgurbuz@harran.edu.tr  (Şanlıurfa)

Mustafa Argunşah (Prof.Dr.): argunsah@erciyes.edu.tr

Mustafa Canpolat (Prof.Dr.): canpolat@humanity.ankara.edu.tr

Namık Açıkgöz (Prof.Dr.): nacikgoz@mu.edu.tr (Muğla)

Nazan Bekiroğlu (Prof.Dr.): nazanbekiroglu@excite.com (Trabzon)

Oktay Ahmed (Dr.): oktay@oktayahmed.com.mk

Osman Horata (Prof.Dr.) horata@hacettepe.edu.tr

Osman Sertkaya (Prof.Dr.): turkiyat@istanbul.edu.tr

Önal Kaya: okaya@manas.kg  (Kırgızistan)

Özgür Aydın: aydin@humanity.ankara.edu.tr

Peter B.Golden (Prof.Dr.): pgolden@andromeda.rutgersedu  (Newark)

Peter Zieme: zieme@bbaw.de

Raoul Motika: raoul.motika@urz.uni-heidelberg.de  (Heidelberg)

Robert Dankoff (Prof.Dr.): r-dankoff@uchicago.edu.tr  (Şikago)

Roberta Micallef (Prof.): roberta.micallef@mail.hum.utah.edu  (Utah)

Semih Tezcan (Prof.Dr.): semihtezcan@yahoo.com

Simone Christiane-Raschmann: raschmann@bbaw.de  (Berlin)

Şinasi Tekin (Prof.Dr.): stekin@fas.harvard.edu (Harvard)

Şükrü Haluk Akalın (Prof.Dr.): shakalin@turk.net

Timur Kocaoğlu Doç.Dr.): tkocaoglu@ku.edu.tr

Tsend Battulga: ts_battulga@yahoo.com (Ulanbator)

Tuncer Gülensol (Prof.Dr.): gulensoy@erciyes.edu.tr

Ümit Tokatlı (Prof.Dr.): tokatli@erciyes.edu.tr

Yaşar Aydemir (Doç.Dr.): yaydemir@gef.gazi.edu.tr

Yunus Balcı: ybalci@pamukkale.edu.tr (Denizli)

Zafer Önler (Prof.Dr.): onlerz@hotmail.com  (Van)

Zehra İpşiroğlu: zehra.ipsiroglu@uni-essen.de